Przekaźniki czasowe 230v i 12v

Przekaźnik czasowy pozwala sterować pracą urządzeń elektrycznych przez określony czas. Zależnie od wybranego modelu, może uruchamiać urządzenie na czas od pół sekundy do nawet kilkunastu dni. Po tym czasie odbiornik lub urządzenie ulega automatycznemu wyłączeniu, do chwili ponownego wciśnięcia przycisku. Zobacz, jakie przekaźniki czasowe oferuje nasz sklep internetowy.

Jest 480 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 480 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 480 elementów

Przekaźniki czasowe — zastosowanie i budowa

Przekaźniki czasowe to niezbędny element automatyki przemysłowej. Są powszechnie wykorzystywane w domach, mieszkaniach, firmach i zakładach produkcyjnych. Znajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie, branży wodno-kanalizacyjnej czy systemach HVAC. Przekaźnik czasowy z opóźnieniem wykorzystuje się do sterowania siłownikami, oświetleniem, wentylatorami, pompami ciepła i wielu innymi urządzeniami. 

Najpopularniejszym zastosowaniem przekaźnika z opóźnieniem czasowym jest montaż przy włącznikach oświetlenia na klatkach schodowych. Przekaźnik czasowy zwłoczny automatycznie wyłącza światło po upływie kilku minut, oszczędzając prąd.

Przekaźniki czasowe w zależności od zastosowania różnią się budową. Te w obudowach instalacyjnych mają wysunięty front umożliwiający instalowanie ich np. w rozdzielnicach budynkowych wśród zabezpieczeń nadprądowych. Używa się ich głównie w sterowaniu systemami wentylacyjnymi i grzewczymi oraz oświetleniem. Przekaźniki czasowe w obudowie przemysłowej jak sama nazwa wskazuje, mają zastosowanie w przemyśle. Są montowane w szafach sterowniczych automatyki wśród innych elementów jak falowniki czy złączki. Mają budowę modułową. 

Przekaźniki czasowe występują w bardzo wielu modelach, odmianach i wariantach. Poniżej przedstawiamy ich podział ze względu na podstawowe kategorie lub właściwości. 

  1. Pod względem rodzaju budowy można wyróżnić: instalacyjne i przemysłowe.
  2. Po ilości funkcji — jedno i wielofunkcyjne i dwuczasowe.
  3. Ze względu na ilość styków — jedno, dwu, trzy, a nawet czteropolowe.
  4. Pod kątem rodzaju zasilania - 12-240 V AC/DC.
  5. Ze względu na sposób programowania przez: pokrętła, dipswitche lub wyświetlacz LED.

Przekaźniki czasowe w ofercie Przekaźniki24.pl

W sklepie internetowym Przekaźniki24.pl (dawniej Findernet) można zakupić przekaźniki przystosowane do pracy w instalacjach 230 V oraz 12 V, a także przekaźniki czasowe do pracy w instalacjach 12 V, 24 V i 230 V. Każdy zakupiony w sklepie przekaźnik czasowy posiada niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, dopuszczające go do pracy pod napięciem. Urządzenia zostały wykonane z trwałych tworzyw i stopów metali, zapewniając długi czas bezawaryjnego użytkowania.

Urządzenia z naszej oferty pochodzą od uznanych w branży producentów. Mamy przekaźniki czasowe marki Relpol, Finder czy Schneider. Jeśli nie wiesz jaki przekaźnik czasowy wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści służą fachowym doradztwem. 

W naszym sklepie znajdziesz też inne rodzaje tych urządzeń, np. przekaźniki przemysłowe, przekaźniki instalacyjne, przekaźniki nadzorcze, przekaźniki półprzewodnikowe