Czujniki ruchu do domu i na zewnątrz

Czujniki ruchu to urządzenia wykorzystywane w instalacjach alarmowych, monitoringu, jak i do włączania oświetlenia. Duży wybór pozwala znaleźć model odpowiedni do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Urządzenia dostępne w naszym sklepie to produkty wysokiej klasy, pracujące z dużą dokładnością oraz wyposażone w regulację czułości. Pozwala ona skonfigurować pracę czujnika tak, aby reagował wyłącznie na ruch większych obiektów – np. ludzi, a pomijał mniejsze, np. zwierzęta domowe. Zobacz, jakie czujniki ruchu i obecności oferujemy.

Jest 12 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Czujniki ruchu i obecności — rodzaje i zalety

Czujniki ruchu sprzedawane są w wielu wariantach – m.in. czujniki ruchu naścienne czy sufitowe, przeznaczone do pracy wewnątrz pomieszczeń i najczęściej instalowane w ich narożnikach. Czujniki ruchu na zewnątrz to zupełnie inna gama produktów, w których zastosowano bardzo szczelne obudowy, nieprzepuszczające wilgoci do wnętrza wrażliwej elektroniki. Ten typ urządzeń jest również inaczej kalibrowany, dzięki czemu pracuje niezawodnie bez względu na warunki pogodowe i temperaturę otoczenia. Klienci ceniący swoje bezpieczeństwo i sprawowanie kontroli nad nieruchomością, znajdą w tym sklepie zarówno czujniki ruchu do domu, jak i sklepu czy innych obiektów przemysłowych.

Bardzo precyzyjnym rodzajem czujnika jest czujnik obecności, który potrafi wykryć nawet tak niewielkie ruchy, jak pisanie po klawiaturze. Ze względu na swą czułość najczęściej są one używane w biurach oraz toaletach. Mimo nazwy urządzenie to nie wykrywa obecności osób pozostających w bezruchu, a o długości ruchu potrzebnego do jego wykrycia decyduje czułość danego sprzętu.

Wśród licznych zalet czujników ruchu można wymienić współprace zarówno z instalacjami alarmowymi, jak i oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym. Czujnik wykrywając ruch na podjeździe, może automatycznie uruchomić lampę zewnętrzną, doświetlając drogę do domu. Na takie samej zasadzie działają czujniki ruchu w oświetleniu wewnętrznym, bardzo przydatne np. w ciemnych klatkach schodowych i słabo doświetlonych pomieszczeniach. Oprócz tego, że znacząco poprawiają bezpieczeństwo użytkowania budynku, przyczyniają się do oszczędności energii, gdyż oświetlenie samoczynnie się wyłącza po określonym czasie.

Czujniki ruchu w ofercie sklepu Przekaźniki24.pl

Sklep internetowy Przekażniki24.pl (dawniej Findernet) oferuje wiele rodzajów czujników, w tym również czujniki zmierzchu. Zainstalowane na zewnątrz, odpowiadają za uruchomienie oświetlenia, kiedy zachodzi słońce lub występuje duże zachmurzenie. Całkowicie bezobsługowe, mogą współpracować z klasycznym oświetleniem, jak również podświetlanymi reklamami zewnętrznymi lub oświetleniem sklepowych witryn.

Czujniki ruchu i obecności sprzedajemy w bardzo korzystnych cenach, a przy ich doborze służymy fachowym doradztwem. Znajdziesz u nas także wyłączniki zmierzchowe, ściemniacze, termostaty pokojowe, termoregulację przemysłową i wiele innych urządzeń przekaźnikowych. Zapraszamy do kontaktu.