Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków

Przekaźniki bezpieczeństwa, które tu oferujemy, odpowiadają za bezpieczną i poprawną pracę każdego układu. Profesjonalne przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków renomowanej włoskiej marki Finder, cenionego na całym świecie producenta to połączenie wysokiej jakości wykonania, solidności i niezawodności z przystępną ceną. Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Jest 152 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 152 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 152 elementów

Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków — charakterystyka i zastosowanie

Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków Finder są bardzo wytrzymałe i trwałe. Nadają się do zastosowania w szerokim zakresie temperatur otoczenia. W zależności od wybranego modelu temperatura pracy przekaźnika z wymuszonym prowadzeniem styków wynosi nawet od -40°C do +70°C.

Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków zapewniają bezpieczeństwo w aplikacjach przemysłowych. Stosuje się je do  ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Ten rodzaj przekaźników bezpieczeństwa wyróżnia się budową. Układ posiada dwa tory:

  • roboczy, który odpowiada za załączenie danego urządzenia,
  • informacyjny, który informuje o wyłączeniu przekaźnika.

Zapewnienie bezpieczeństwa polega na tym, że co najmniej jeden zestyk NO jest sprzężony mechanicznie jednym zestykiem NC. Sprawia to, że jeśli jeden ze styków jest otwarty, to drugi zabezpieczony przed otwarciem. Ta cecha umożliwia wykrywanie niebezpiecznych błędów, co gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa. 

Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków monitorujące funkcje maszyn i instalacji w celu bezpieczeństwa są zgodne z dyrektywą maszynową EN 61810-3 (wcześniej EN 50205). Wyróżnia ona dwa typy:

  • A, gdzie wymuszone prowadzenie mają wszystkie zestyki,
  • B, w którym wymuszone prowadzenie mają tylko niektóre zestyki.

Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków z mechanicznie sprzężonymi zestykami znajdują zastosowanie m.in.:

  • w łączeniach pomiędzy obwodami o różnych napięciach,
  • do wykonania separacji elektrycznej,
  • przy powieleniach styków w obwodach bezpieczeństwa,
  • w wielu maszynach przemysłowych,
  • w windach,
  • w aplikacjach stosowanych w kolejnictwie.

Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków w ofercie Przekaźniki24.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków miniaturowe oraz modułowe przekaźniki bezpieczeństwa o różnej liczbie zestyków, oraz konfiguracji styków. Wszystkie cechują się ogromnie szerokimi możliwościami łączeniowymi oraz mają różne zakresy napięć.

Przekaźniki bezpieczeństwa z wymuszonym prowadzeniem styków w naszym sklepie charakteryzują się korzystną ceną i wysoką jakością wykonania. Jeśli nie wiesz, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twojej aplikacji, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie służą fachową poradą na każdym etapie zamówienia. 

W ofercie sklepu Przekaźniki24.pl znajdziesz również wiele podobnych urządzeń np. przekaźniki impulsowe, przekaźniki półprzewodnikowe, przekaźnikowe moduły sprzęgające czy czujniki ruchu. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi naszymi propozycjami!