Przekaźniki impulsowe czasowe

Przekaźnik impulsowy, np. 12 V to niewielkie urządzenia, zamknięte w obudowie z tworzywa sztucznego. Konstrukcja przekaźników impulsowych pozwala na ich szybki montaż m.in. na szynie DIN, dając im szerokie zastosowanie w przemyśle, jak również automatyce domowej np. sterowanie pracą żaluzji lub rolet okiennych. Zobacz, jaką ofertę na przekaźniki impulsowe ma nasz sklep internetowy!

Jest 65 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 65 elementów

Przekaźniki impulsowe — zastosowanie

Przekaźniki impulsowe mają podobne zastosowanie, jak pozostałe rodzaje przekaźników, czyli umożliwiają sterowanie pracą jednego obwodu za pomocą drugiego obwodu. Jednak różnią się od innych dość znacznie, jeśli chodzi o konstrukcję wewnętrzną, gdyż młoteczki nie powracają samoczynnie do pozycji podstawowej. Z tego względu przekaźnik impulsowy ma możliwość odłączenia obwodu sterującego, jak i pozostawienia niezmienionego stanu obwodu sterowanego. Takie zjawisko nosi nazwę bistabilności i dlatego przekaźniki te są także nazywane bistabilnymi. Oznacza to, że będą zachowywały stabilność zarówno przy zwartym, jak i rozwartym obwodzie wtórnym. Dzięki swojej budowie generują znacznie niższy od innych przekaźników pobór prądu. Dzieje się tak dlatego, że w stanie włączonym nie muszą podtrzymywać różnicy potencjałów na końcach obwodu sterującego, a jedynie w momencie przełączania stanów korzystają z impulsu elektrycznego. 

Przekaźniki impulsowe czasowe przystosowane są do pracy z prądem stałym lub zmiennym, mogą również współpracować z różnego typu adapterami. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń m.in. przekaźnik impulsowy 12 V, 24 V, 60 V, 230 V czy przekaźnik impulsowy krokowy. Wszystkie przekaźniki w naszym sklepie gwarantują bezpieczne i precyzyjne działanie w każdych warunkach. 

Najwyższej jakości przekaźniki impulsowe w ofercie sklepu Przekaźniki24.pl

Klienci kupujący przekaźniki impulsowe czasowe lub przekaźniki impulsowe krokowe w sklepie Przekaźniki24.pl (dawniej Findernet) mogą być spokojni o ich trwałość, łatwość montażu i użytkowania, a także szerokie spektrum konfiguracji. Charakterystyczny dla dostępnych tu przekaźników jest wysoki standard wykonania. Powstając w polskich i zagranicznych zakładach produkcyjnych, przekaźniki impulsowe 1Z i 2Z spełniają najbardziej rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa pracy. Oferowane przez nas urządzenia pochodzą od uznanych producentów, np. firmy Finder. Wszystkim tym zaletom przekaźników impulsowych towarzyszy przystępna cena i szybka dostawa

Przekaźniki nadzorcze na naszej stronie posiadają szczegółową specyfikację, opisującą przeznaczenie i parametry techniczne poszczególnych modułów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane i ich doborem, pomocą chętnie służą nasi doradcy. 

Oprócz przekaźników impulsowych znajdziesz u nas także inne urządzenia tego rodzaju, m.in.:

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty!