Wyłączniki zmierzchowe

Wyłącznik zmierzchowy to urządzenie, które służy do automatycznego włączania i wyłączania oświetlenia. W naszym sklepie znajdziecie między innymi wyłączniki zmierzchowe: 230V,  12A i 16A, które spełniają restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa. Urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i  w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej. Przekaźniki24.pl to sklep internetowy oferujący najlepszej klasy wyłaczniki zmierzchowe od znanego producenta — marki Finder.

Jest 14 produktów.
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Wyłącznik zmierzchowy —  zasada działania i zastosowanie

Wyłącznik zmierzchowy wyposażony jest w fotorezystor, który analizuje poziom natężenia światła dziennego. Wraz ze spadkiem natężenia wzrasta rezystancja w urządzeniu i przekaźnik się załącza, doprowadzając energię elektryczną do odbiornika połączonego z włącznikiem. W rezultacie tego włączone zostaje oświetlenie. Analogicznie poranne promienie słońca powodują spadek rezystancji w fotorezystorze i wyłączenie przekaźnika zmierzchowego, a w rezultacie światła.  

Wyłączniki zmierzchowe reagują więc na przekroczenie progu natężenia oświetlenia. Można też spotkać czujniki zmierzchowe z zamontowanym wyłącznikiem czasowym. Urządzenia te można zamontować na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Wyłączniki przemysłowe i do domu pomagają zaoszczędzić energię elektryczną, a dzięki zautomatyzowanej pracy oszczędzają również czas. W naszej szerokiej ofercie znajdują się czujniki zmierzchu do zastosowania zarówno przy drzwiach wejściowych domów, jak i wewnątrz mieszkań.

Do najczęstszych zastosowań automatów zmierzchowych z wyłącznikiem czasowym lub bez można zaliczyć:

  • oświetlanie domowych podjazdów i chodników,

  • sterowanie oświetleniem w parkach i ogrodach,

  • sterowanie reklamami świetlnymi,

  • oświetlenie wystaw sklepowych.

Wyłączniki zmierzchowe w ofercie sklepu Przekaźniki24.pl

Jeżeli zastanawiasz się nad modelem, specyfikacją lub rodzajem wyłączników zmierzchowych, polecamy nasz sklep internetowy. Profesjonalni doradcy pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Oferujemy urządzenia najwyższej jakości, które zachowują adekwatny stosunek ceny do jakości.

Możemy zaproponować także inne elementy automatyki przemysłowej i budynkowej m.in. ściemniaczetermostaty pokojowe, a także termoregulację przemysłową.  Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.