Styczniki modułowe i Przekaźnik modułowe mocy

Styczniki modułowe to specjalne rodzaje łączników, które wyposaża się w styki robocze, zamykane przy pomocy elektromagnesu. Urządzenia te są związane z funkcjonowaniem instalacji elektrycznych. Dzięki nim można sterować przepływem prądu w sposób bezpieczny i ekonomiczny, Stycznik modułowy instalacyjny montuje się przy urządzeniach modułowych, a także przy grzałkach, pompach i oświetleniu. W naszej ofercie mamy wyłącznie styczniki modułowe od uznanych producentów, takich jak Finder. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Jest 54 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 54 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 54 elementów

Styczniki modułowe przemysłowe – zastosowanie i specyfikacja

Styczniki modułowe służą do zamykania oraz otwierania obwodów elektrycznych, czyli włączania i wyłączania prądu w warunkach normalnej pracy oraz podczas przeciążeń. Można je również stosować w instalacjach alarmowych do załączania syren czy systemów gaśniczych.

Przekaźniki modułowe można podzielić ze względu na liczbę styków oraz na natężenie prądu wymagane do zamknięcia obwodu na:

  • styczniki jednomodułowe (17,5 mm) (1P i 2P), które mogą załączać obwody prądowe o obciążeniu 20A. Mają one zastosowanie, np. w instalacjach sterowania oświetleniem,
  • styczniki dwumodułowe (35 mm) (4P), które mogą mieć znamionowe obciążenie 25A kategorii AC1. Wykorzystywane są do załączania urządzeń grzewczych, obciążeń rezystancyjnych i małoindukcyjnych lub nieindukcyjnych,
  • styczniki trzymodułowe (52,5 mm) (2P i 4P) do obciążeń indukcyjnych rzędu 40-63A., które mogą załączać bardzo dużą ilości lamp wyładowczych, sodowych.

Styczniki modułowe w naszym sklepie online to najwyższej jakości przekaźniki modułowe mocy w korzystnej cenie.  Teraz można je jeszcze łatwiej wyszukać dzięki naszej zaawansowanej wyszukiwarce. Jeżeli wiedzą Państwo, jaki model i jaki producent jest wart uwagi, to można już przy pomocy trzech kliknięć znaleźć interesujące urządzenia.

Oprócz styczników znajdą Państwo u nas inne rodzaje przekaźników do zastosowań przemysłowych i domowych, np. wyłączniki zmierzchowe, ściemniacze, termostaty pokojowe czy termoregulacja przemysłowa