Zasilacze impulsowe

Zasilacze impulsowe znajdują zastosowanie w praktycznie wszystkich urządzeniach, podłączanych do napięcia sieciowego. Są to między innymi komputery, ładowarki do smartfonów i telewizory. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo między innymi zasilacze impulsowe 12 W oraz zasilacze impulsowe 50 W pochodzące od renomowanych producentów, takich jak firma Finder.

Filtr produktów (3 produktów)

Producent

Kod produktu

Temperatura pracy °C

Stopień ochrony

Prąd znamionowy (A)

Seria przekaźnika

Moc wyjściowa

Napięcie wejściowe

Napięcie wyjściowe

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Zasilacze impulsowe  – zasada działania i zalety

Zasilacz Impulsowy to rodzaj zasilacza zbudowanego w oparciu o przetwornicę napięciową. Prawie całkowicie wyparł on tradycyjny zasilacz transformatorowy. Zasada działania zasilaczy impulsowych polega na zamianie napięcia sieciowego na napięcie stałe, które jest następnie kluczowane szybko przełączanymi tranzystorami. Powstaje napięcie wysokiej częstotliwości, którego wartość jest zmieniana w transformatorze impulsowym i prostowana.

Pierwsza sekcja zasilacza impulsowego składa się z prostownika (najczęściej mostka Graetza) i kondensatorów, które wygładzają tętnienia. Dalej znajduje się sekcja kluczująca. Jako klucze wykorzystuje się w zasilaczach impulsowych tranzystory przełączane między stanem nasycenia i zatkania przy pomocy impulsów sterujących o zmiennym współczynniku wypełnienia. Zasilacze impulsowe powszechnie są stosowane w przemyśle, automatyce domowej oraz sprzęcie elektronicznym. Do ich zalet można zaliczyć m.in.:

  • niską wagę i małą objętość przy dużej mocy,
  • wysoką sprawność,
  • małą pojemność kondensatorów filtrujących dla wysokich częstotliwości,
  • brak słyszalnych zakłóceń,
  • odporność na zaburzenia z sieci i na krótkie zaniki napięcia,

Zasilacze impulsowe kupią Państwo w naszym sklepie online w korzystnych cenach. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy zaawansowaną wyszukiwarkę, dzięki której można już za pomocą trzech kliknięć znaleźć interesujący produkt. Nasze zasilacze impulsowe są podzielone ze względu na specyfikację, modele i producenta.

Zachęcamy do kontaktu z konsultantem, który pomoże Państwu wybrać zasilacz impulsowy 12 W lub 50 W, dopasowany do ilości i mocy urządzeń elektrycznych w mieszkaniu. 

Oprócz zasilaczy w naszej ofercie znajdą też Państwo wiele innych rodzajów przekaźników przemysłowych oraz do użytku domowego, takich jak: termostaty pokojowe, wyłączniki zmierzchowe, ściemniacze czy termoregulacja przemysłowa.