Mierniki zużycia energii i Liczniki energii elektrycznej

Liczniki energii elektrycznej (inaczej mierniki zużycia energii) to urządzenia, które znajdują zastosowanie przy pomiarze energii elektrycznej. Montuje się je w skrzynkach elektrycznych. Wyniki pomiarów należy jednak traktować orientacyjnie – nie będą one stanowiły podstawy do żadnych żądań względem dostawcy energii. Dają one jednak świadomość zużycia energii elektrycznej, co może pomóc użytkownikom w optymalizacji jej kosztów w domu lub w firmie. W ofercie sklepu internetowego Przekaźniki24.pl (dawniej Findernet) dostępne są liczniki elektryczne pochodzące od uznanych producentów, takich jak Finder.

Jest 12 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Liczniki energii elektrycznej — działanie

Licznik energii elektrycznej to urządzenie, które działa w systemie czterokwadrantowym, jednocześnie mierząc energię czynną pobieraną i oddawaną oraz energię bierną pobieraną i oddawaną. Uwzględnia także charakter energii indukcyjny lub pojemnościowy. Dane, które zarejestruje, przesyła drogą radiową lub przez różne protokoły, np.: Modbus RTU czy M-bus, 

Miernik zużycia energii  jest przeznaczony do pomiaru ilości przepływu energii elektrycznej. Główną wielkością zliczaną przez tego typu urządzenie jest energia czynna. Dodatkowo liczniki prądu zliczają przepływ energii biernej i wykonują pomiary podstawowych wielkości elektrycznych. 

Mierniki zużycia energii elektrycznej przemysłowe i do domu – gdzie kupić?

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo najwyższej jakości mierniki zużycia energii, które pozwolą w pełni kontrolować zużycie energii elektrycznej w domu. 

Liczniki zużycia energii elektrycznej, które posiadamy w asortymencie, mają wskaźniki mechaniczne, a maksymalny prąd załączenia wynosi 65A. Zachęcamy również do skorzystania z naszej zaawansowanej wyszukiwarki, w której przy pomocy filtrów można wyszukać interesujący produkt. Przy pomocy specyfikacji można wybrać także model i producenta, jaki Państwa interesuje. W razie dodatkowych pytań chętnie pomogą nasi konsultanci.

W ofercie posiadamy także inne urządzenia przekaźnikowe, między innymi ściemniacze, wyłączniki zmierzchowe, termostaty pokojowe czy termoregulację przemysłową. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!