Przekaźniki Ściemniacze

Ściemniacze to urządzenia ściemniające żarówki, do których są podłączone. Dzięki nim można zaoszczędzić około 50% wartości z obniżanej mocy, co przekłada się na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Oprócz oszczędności przyczyniają się one także do poprawy komfortu przebywania w pomieszczeniach o sztucznym oświetleniu oraz pozytywnie wpływają na wzrok. W naszym sklepie internetowym oferujemy m.in. ściemniacze przemysłowe, do domu, przekaźniki do ściemniaczy przemysłowych i impulsowe przekaźniki do ściemniaczy.

Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Ściemniacze — charakterystyka i zalety

Ściemniacze światła pozwalają płynnie regulować jego natężenie, dostosowując je do własnych preferencji. Obniżają jego natężenie poprzez zmianę napięcia wejściowego. Możliwa jest regulacja w dość dużym zakresie, niemal do 100% całkowitej mocy oświetlenia. Trzeba pamiętać, aby dobrać odpowiedni rodzaj żarówki, współpracujący z danym rodzajem ściemniacza elektronicznego.

Dostępne są urządzenia o różnych parametrach i rodzajach, dzięki czemu można dobrać model, który będzie idealnie pasował do miejsca, w którym ma być zamontowany i typu obsługiwanej przez niego elektroniki. Występują m.in. następujące typy ściemniaczy:

  • elektroniczny

  • do LEDów

  • pokojowy,

  • transformatorowy,

  • przekaźniki do ściemniaczy,

  • elektroniczne przekaźniki impulsowe ze ściemniaczem.

Niektóre modele mogą mieć specjalne tryby, np. pokój dziecka czy zasypianie. 

Wśród zalet tych urządzeń można wyliczyć np.: 

  • wygodne sterowanie nimi z dowolnego miejsca w domu,

  • komfort pracy przy komputerze przy sztucznym oświetleniu,

  • wygodę podczas oglądania telewizji przy zapalonym świetle,

  • możliwość włączenia światła w nocy, a także w pochmurne poranki.

Ściemniacze w ofercie sklepu Przekaźniki24.pl

Jeżeli nie wiesz jakie ściemniacze lub przekaźniki do ściemniaczy kupić, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Doświadczeni konsultanci z przyjemnością odpowiedzą zarówno na podstawowe pytania (np. o model ściemniacza, który będzie najlepiej pasował lub którego producenta wybrać), jak i opowiedzą o ich zastosowaniu i specyfikacji. Musisz tylko pamiętać, żeby w przypadku oświetlenia energooszczędnego sprawdzić, czy żarówki mają możliwość regulacji energooszczędności.

W naszym sklepie możesz też zaopatrzyć się w inne elementy automatyki  jak wyłączniki zmierzchowetermostaty pokojowe czy termoregulację przemysłową. Zapraszamy do sprawdzenia całości oferty.